Spółka wykupiła obligacje, których odsetki wypłacała w czekoladkach

opublikowano: 04-06-2018, 12:26
aktualizacja: 04-06-2018, 12:27

Brytyjski Hotel Chocolat zwrócił 6,4 mln GBP nabywcom jego obligacji, którzy odsetki pobierali w czekoladkach, pisze The Independent.

Producent luksusowych wyrobów z czekolady pożyczył pieniądze w 2010 roku. Każdy, kto kupił je za 2000 GBP miał zagwarantowane sześć pudełek czekoladek rocznie o wartości 18,95 GBP każde. Miała być to równowartość 6,72 proc. oprocentowania.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Hotel Chocolat poinformował, że dzięki pieniądzom z emisji „czekoladowych obligacji” w 2010 i 2014 roku stworzył 600 miejsc pracy, otworzył nowe sklepy i uruchomił projekty zrównoważonych upraw kakao na St Lucia i w Ghanie.

The Independent przypomina, że inne firmy także próbowały podobnych rozwiązań w ostatnich latach w związku z ograniczeniem kredytowania przez banki. Meksykańska sieć restauracji Chilangos wyemitowała w 2014 roku „obligacje burrito”, oferujące 8 proc. odsetek rocznie w tej potrawie. Rok wcześniej sprzedawca wina Naked Wines wyemitował obligacje oferujące 7 proc. lub 10 proc. odsetek w trunku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Spółka wykupiła obligacje, których odsetki wypłacała w czekoladkach