Spółka wywiesiła białą flagę

opublikowano: 21-11-2016, 22:00

Zarząd spółki iAlbatros Group przyznał, że wobec konsolidacji największych konkurentów nie ma szans na realizację strategii i obiecywane zyski. Kurs runął.

iAlbatros to grupa, która świadczy m.in. usługi rezerwacji miejsc hotelowych dla biznesu. W ocenie zarządu firmy, zmiany, które w ostatnich miesiącach zaszły w otoczeniu (głównie konsolidacja firm konkurencyjnych i partnerskich wobec iAlbatrosa), spowodowały powstanie presji ze strony dużych podmiotów o globalnymzasięgu i kompleksowej ofercie oraz nieporównanie większym zapleczu finansowym. „Istotnym uwarunkowaniem działalności spółki iAlbatros jest silne uzależnienie efektywności biznesu od możliwości współpracy z partnerami, którzy obecnie są przejmowani przez liderów konsolidacji. Te zmiany na rynku mogą istotnie wpłynąć na dynamikę wzrostu spółki iAlbatros, począwszy od drugiej połowy roku 2017” — podano w komunikacie. Zdecydowano się odwołać prognozy spółki zależnej iAlbatros na lata 2017-19. Zakładały one osiągnięcie odpowiednio — 13,5; 29,4 i 37 mln zł zysk netto. Nie zmieniła się natomiast prognoza na ten rok (220 mln zł przychodów, 8,9 mln zł EBITDA i 6,2 mln zł zysku netto). Zmieniono także strategię, ponieważ kontynuacja dotychczasowej działalności oparta na organicznym rozwoju iAlbatrosa jest w ocenie władz firmy zbyt zachowawcza, a przyspieszenie zmian w otoczeniu rynkowym nie daje możliwości szybkiego zbudowania odpowiedniej pozycji na globalnym rynku bez istotnego dodatkowego finansowania, które może zapewnić jedynie partner strategiczny. „Wobec powyższych rozważań oraz w związku z wpływającymi od pewnego czasu, nieformalnymi zaproszeniami do rozpoczęcia rozmów, wyrażającymi zainteresowanie nabyciem akcji iAlbatros, zarząd doszedł do przekonania, że najkorzystniejsze będzie znalezienie partnera branżowego lub finansowego, który zdecyduje się odkupić od emitenta akcje iAlbatros” — głosi komunikat. W ocenie zarządu wstępne wyniki rozeznania rynku oraz oceny wartości iAlbatrosa wskazują na możliwość uzyskania satysfakcjonującej ceny. Po trzech kwartałach 2016 r. przychody grupy sięgają 162,5 mln zł, EBITDA 8,8 mln zł, a zysk netto 7,3 mln zł. Kapitalizacja spółki po wczorajszym spadku notowań to około 105 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka wywiesiła białą flagę