Spółka z grupy PBG zagospodaruje złoże ropy i gazu należące do PGNiG

  • Emil Górecki
opublikowano: 21-04-2015, 00:00

Zamówienia o wartości ponad 300 mln zł zdobyła przez ponad rok spółka upadłego budowlanego giganta.

PBG Oil and Gas, spółka w 25 proc. należąca do upadłej grupy PBG, jako lider konsorcjum zdobyła kontrakt z zielonogórskim oddziałem PGNiG. Razem z firmami Robert Łukasik Zakład Usług Budowlanych i Tektonike przez 30 miesięcy zrealizuje „pod klucz” inwestycję polegającą na zagospodarowaniu złoża ropy naftowej i gazu ziemnego z zawartością siarkowodoru w Radoszynie. Wykonawcy zainkasują za prace ponad 85 mln zł.

Zakres prac obejmuje opracowanie pełnej dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych zezwoleń i dopuszczeń, realizację dostaw i prac budowlano-montażowych oraz rozruch obiektu wraz ze szkoleniem personelu.

— PBG Oil and Gas spełniła bardzo trudne wymagania klienta. Zapewne wykorzystamy doświadczenie z realizacji największych inwestycji w kraju, w tym kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego LMG Lubiatów, Międzychód, Grotów — mówi Patryk Świzik, wiceprezes PBG Oil and Gas. Spółka zaczęła działać ponad rok temu, jako proteza dla upadłego PBG, które nie może składać ofert.

Obecnie 75 proc. jej udziałów kontrolujeJerzy Wiśniewski, który dokapitalizował ją, by miała finansowe możliwości składania ofert. Po przegłosowaniu układu w PBG (miało się to odbyć w przyszłym tygodniu, ale zostało przez sąd odwołane), obydwaj udziałowcy zdecydują, jak będzie wyglądać docelowy układ właścicielski. Do tej pory PBG Oil and Gas będzie korzystać z doświadczenia i referencji zdobytych przez upadłą spółkę. Jeszcze rok temu jej portfel zamówień był wart nieco ponad 20 mln zł, ale po podpisaniu kontraktu z PGNiG — wynosi ponad 300 mln zł.

Jak informuje Patryk Świzik, w planach firmy na 2015 r. jest ubieganie się o kolejne zamówienia — w tym na rozbudowę następnych kopalni w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane