Spółka z NewConnect upali wirusa

opublikowano: 23-03-2020, 16:26

Hemp & Wood chce sprawdzić, jak substancje zawarte w konopiach indyjskich wpływają na koronawirusa. Kurs tylko lekko się zazielenił.

Mody na rynku szybko się zmieniają. Tylko w ostatnich dwóch latach notowania giełdowych spółek – zazwyczaj małych i mało płynnych – rozgrzewane były informacjami o wejściu w biznes kryptowalutowy, produkcję gier, odnawialne źródła energii, branżę konopną czy, już ostatnio, w biznes połączony z epidemią koronawirusa.

Bloomberg

Notowane na NewConnect Hemp & Wood postanowiło połączyć dwa trendy i – choć przy okazji epidemii podstawowy biznes kuleje – poinformować inwestorów o potencjalnej synergii na linii konopie-koronawirus.

„Emitent aktywnie działając w branży konopnej rozpoczął działania związane z wykorzystaniem kanabinoidów CBD/THC przy zwalczaniu skutków oraz zapobieganiu nawrotom epidemii koronawirusa COVID-19" - podała spółka w raporcie bieżącym.

CBD i THC to zawarte w konopiach indyjskich substancje psychoaktywne. Jaki jest ich związek z koronawirusem? Spółka zapowiedziała „prowadzenie badań społecznych na temat wpływu CBD/THC na bakterie i wirusy, w tym koronawirusa COVID-19", a także uruchomienie aplikacji mobilnej do obsługi tych badań. Szczegółów brak.

Hemp & Wood zapowiada jednocześnie, że prowadzi negocjacje w sprawie rozpoczęcia działalności w charakterze pośrednika w dystrybucji masek medycznych i testów na koronawirusa, chce też „ustalić możliwość" wykorzystania węgla aktywnego, produkowanego z paździerzy z konopi przemysłowych, w filtrach i maskach.

Spółka, znana wcześniej jako EBC Solicitors, miała w ubiegłym roku 2 mln zł przychodów i 377 tys. zł straty operacyjnej. W raporcie podano, że stan zagrożenia epidemicznego może mieć negatywny wpływ na wyniki.

„Wobec stopniowego zawieszania lub ograniczania działalności przez kontrahentów oraz spadku wolumenu zamówień związanych głównie z branżą drzewną (półproduktami z mączki drzewnej), emitent dopasowuje plany handlowe w tym obszarze do zmniejszającego się poziomu dostaw. Zarząd nie jest na dzień dzisiejszy w stanie określić, jak długo ta sytuacja będzie miała miejsce" - podaje spółka.

Po publikacji konopno-koronawirusowego komunikatu kurs Hemp & Wood rósł o niespełna 4 proc. Jego największym akcjonariuszem jest Erne Ventures, znane m.in. z inwestycji w supersamochód Arrinera (Veno).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane