Spółka z portfela Larq zmierza na NewConnect

opublikowano: 08-11-2017, 22:00

Brand24, właściciel oprogramowania do monitoringu treści w internecie, sprzedaje akcje w ofercie prywatnej po 31,76 zł.

Pod koniec sierpnia akcje Nextbike, operatora systemu rowerów miejskich, zadebiutowały na małej giełdzie zwyżką notowań o 13 proc. Największym akcjonariuszem spółki jest Larq (71 proc.), który chce, by druga z jego spółek portfelowych również pojawiła się wkrótce na małej giełdzie. Zanim to jednak nastąpi, potrzebna jest finalizacja oferty prywatnej, która ma przynieść 3,5 mln zł. Nowe akcje stanowić będą tylko 5,5 proc. w podwyższonym kapitale. Larq będzie wtedy dysponował pakietem 40 proc. akcji. Cenę emisyjną ustalono na 31,76 zł, co oznacza, że wycena całej spółki sięga 60 mln zł. Prognoza Larq dla spółki zakłada, że jej skonsolidowane przychody wyniosą w 2017 r. 7,4 mln zł, a strata EBITDA 0,3 mln zł. W programie motywacyjnym dla kluczowym członków zarządu Brand24 zapisano natomiast, że w 2018 r. przychody powinny wynieść 10,8 mln zł, a strata netto 1,1 mln zł. W 2020 r. ma to być — odpowiednio23,7 mln zł i 4,7 mln zł (tyle że na plusie). Brand24 rozwija autorskie oprogramowanie do monitoringu treści w internecie, sprzedawane globalnie w modelu SaaS (software as a service). Umożliwia ono śledzenie wzmianek, budowanie relacji oraz pozyskiwanie klientów.

Mikolaj-Chruszczewski
Zobacz więcej

Mikolaj-Chruszczewski Fot. ARC

— Pieniądze z emisji przeznaczymy na rozbudowę zespołu informatyków, a w efekcie — rozwój naszej technologii, a także zwiększenie comiesięcznych budżetów przeznaczanych na akwizycję nowych klientów. Efektem tych działań ma być przyśpieszenie tempa wzrostu Brand24, chcemy jak najszybciej dojść do ważnego dla nas progu 5 tys. aktywnych klientów, będącego pomostem na drodze do szerszego grona użytkowników z całego świata — mówi Michał Sadowski, prezes i założyciel Brand24. Na koniec października spółka miała 2 tys. aktywnych klientów.

28 mln zł Na tyle spółkę Brand24 wyceniono w grudniu 2015 r., kiedy pojawił się w niej fundusz Inovo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka z portfela Larq zmierza na NewConnect