Spółka zależna Action ma problem ze skarbówką

opublikowano: 23-11-2016, 07:31

SFK, krakowska spółka zależna Action, otrzymała decyzję miejscowego urzędu kontroli skarbowej, zabezpieczającą ewentualne przyszłe zobowiązania podatkowe z tytułu VAT za okres od września 2014 do maja 2015 r.

Szacunkowa łączna wartość zobowiązań to 9,1 mln zł. 

Decyzja nie jest ostateczna w administracyjnym toku instancji.

"Zarząd Emitenta informuje, że SFK Sp. z o.o. dokonała w sposób prawidłowych wszelkich rozliczeń należności publicznoprawnych. Dyrektor UKS w Krakowie nie zarzuca jakichkolwiek zdarzeń związanych z wyłudzeniem podatku, zarówno w zakresie działalności SFK Sp. z o.o. jak i na pozostałych etapach obrotu. Główną podstawą przedmiotowej decyzji - w zakresie kwestionowania prawa do odliczenia podatku VAT - był zarzut, że spółka zależna Emitenta nie występowała w charakterze podatnika przy zawieraniu transakcji w kontrolowanym okresie. Zarząd Spółki zależnej od Emitenta nie zgadza się z przedmiotową decyzją i wniesie od niej odwołanie do Izby Skarbowej" - podał Action.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy