Spółka zarządzająca lotniskiem w Gdańsku przyniosła 3,1 mln zł zysku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-02-2006, 16:26

Spółka Port Lotniczy Gdańsk miniony rok zamknęła zyskiem netto 3,1 mln zł, przy przychodach na poziomie 27,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie przesłanym PAP. Oznacza to prawie 50-procentowy wzrost zysku netto i wzrost przychodów o 16,5 proc. - poinformowała spółka.

Spółka Port Lotniczy Gdańsk miniony rok zamknęła zyskiem netto 3,1 mln zł, przy przychodach na poziomie 27,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie przesłanym PAP. Oznacza to prawie 50-procentowy wzrost zysku netto i wzrost przychodów o 16,5 proc. - poinformowała spółka.

Kluczowe znaczenie dla wzrostu przychodów i zysku Portu Lotniczego Gdańsk w 2005 roku miał rozwój ruchu lotniczego generowanego głównie przez tanich przewoźników lotniczych. Nowe połączenia sprawiły, że w 2005 roku przez gdański port lotniczy przewinęło się 672,1 tys. pasażerów - o 44,0 proc. więcej niż w 2004 roku - podała spółka.

Jak wynika z komunikatu, wraz z letnim rozkładem lotów 2006 zostanie uruchomionych siedem nowych połączeń lotniczych z Gdańska do lotnisk w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji, obsługiwanych przez czterech tanich przewoźników lotniczych: Centralwings, Germanwings, Ryanair i Wizz Air. Oznacza to zwiększenie ruchu na tym lotnisku o 22 loty tygodniowo. Spółka prowadzi rozmowy na temat uruchomienia kolejnych połączeń z Gdańska. 

Plany na rok 2006 zakładają, że łączna liczba pasażerów korzystających z połączeń lotniczych obsługiwanych przez Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wzrośnie o 49,9 proc. i osiągnie nieco ponad 1 mln. Planowany zysk w roku 2006 ma wynieść 4,4 mln zł, przy przychodach 35 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane