Spółki ciągnięte za uszy

ASZ
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

TP

+5,7%

Koniem pociągowym giełdy w czwartek były akcje operatora telekomunikacyjnego. Pretekst do windowania notowań dała rekomendacja KBC Securities z ceną docelową 27,5 zł. Ale skok na fixingu to już przesada (patrz wykres dzienny).

PKO BP

+2,9%

Akcjonariusze największego banku w trakcie sesji tracili 2,1 proc. Wystarczyła transakcja na zamknięciu, by mocno poprawić ich humory. Ten, kto kupił akcje w dołku, na finiszu zarobił 5,15 proc. Ale to czysto księgowe zyski.

PKN Orlen

+2,2%

Ostatnie sekundy sesji przyniosły wysoki skok notowań płockiej rafinerii. Przed fixingiem papiery były notowane z niewielką stratą wobec poprzedniego zamknięcia. Spółka ma bardzo duży udział w WIG20, więc nie mogła zostać w strefie spadku.

KGHM

+2,2%

Notowania KGHM też były podciągane na koniec sesji — tak jak pozostałych spółek, które tu wyliczamy. Ale obroty akcjami KGHM były znacznie wyższe niż w przypadku PKN Orlen. Wartość handlu akcjami miedziowej spółki przekroczyła wczoraj 160 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy