Spółki dywidendowe są atrakcyjne, a teraz można łatwo zainwestować w ich akcje

Materiał partnera - KBC TFI SA
opublikowano: 08-06-2015, 00:00

Czy wiesz, że...

HUBERT ŁUKASIEWICZ

Kierownik Zespołu Rozwoju Produktów w KBC TFI

O atrakcyjności inwestowania w spółki dywidendowe świadczy wysokie prawdopodobieństwo utrzymywania się stopy dywidendy na poziomie przekraczającym oprocentowanie depozytów oraz rentowność obligacji skarbowych — obecnie stopa dywidendy dla polskich spółek dywidendowych wynosi 4,2 proc.

Ponadto wyceny takich spółek są nieznacznie niższe od średniego poziomu wycen polskich akcji, a jednocześnie spółki te wypłacają wyższe dywidendy.

Oczywiście w takie spółki można inwestować bezpośrednio na giełdzie, ale wymaga to wiedzy i doświadczenia. Trzeba się zdecydować, akcje których spółek wybrać. Warto zwrócić uwagę na te, które są stabilne, w jakiej wysokości wypłacają dywidendę i jak często. Ale to nie wszystko, powinniśmy także przyjrzeć się dokładnie wynikom finansowym i dokonać analizy fundamentalnej danej spółki. Aby ułatwić inwestowanie w spółki dywidendowe, tworzone są fundusze inwestycyjne, w portfelach których znajdują się właśnie takie spółki. Są to dość popularne rozwiązania inwestycyjne, cieszą się zainteresowaniem wśród inwestorów. Dlatego też KBC TFI z początkiem czerwca wprowadziło do oferty właśnie tego typu produkt.

Na polskim rynku działa kilka funduszy inwestujących w spółki wypłacające dywidendy,

ale tylko KBC BETA Dywidendowy SFIO, zamiast reinwestować uzyskane dochody, tak jak to robią konkurencyjne fundusze, może wypłacać uczestnikom co roku do 100 proc. dochodów osiągniętych od spółek w formie dywidendy. W związku z tym klient może co roku otrzymać część osiągniętego przez fundusz zysku bez potrzeby umarzania jednostek uczestnictwa. Ostateczną decyzję o wypłacie dywidendy podejmuje zarząd KBC TFI.

Fundusz inwestuje w akcje spółek regularnie wypłacających dywidendę.

Są to głównie spółki polskie, ale nie tylko, bo w portfelu mogą znajdować się i te notowane na giełdach europejskich i amerykańskich. Fundusz nie jest ograniczony żadnym benchmarkiem, co oznacza, że zarządzający przy wyborze spółek do portfela kieruje się m.in. częstotliwością i wysokością wypłacanej przez daną spółkę dywidendy, płynnością spółki na giełdzie, a także oczekiwaną stopą zwrotu.

W KBC TFI decyzje podejmowane są przez

Komitet Inwestycyjny, w skład którego wchodzą Zarządzający i Analitycy.

Wiedza, kompetencje i doświadczenie członków Komitetu oraz zespołowy tryb podejmowania decyzji sprzyja efektywnej selekcji spółek do portfela funduszu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera - KBC TFI SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu