Spółki hi-tech ciągną indeksy na europejskich giełdach

Przemek Barankiewicz
24-08-2001, 11:56

Już dawno nie było do dobrej sesji na parkietach Starego Kontynentu. Nastroje radykalnie odmieniły wiadomości opublikowane przez Cisco, spółki postrzeganej przez rynek jako najczulszy barometr światowej koniunktury w sektorze hi-tech. Wszystkie główne indeksy europejskie pną się do góry, a napędzają je właśnie spółki telekomunikacyjne i technologiczne.

We Frankfurcie numerem jeden są dzisiaj akcje Deutsche Telekom. W ten sposób na kurs operatora podziałało zdementowanie przez Hutchison Whampoa spekulacji o sprzedaży posiadanych udziałów w DT i brytyjskim Vodaphone. Wycena tego ostatniego także mocno zwyżkuje. Sprzyja temu także informacja o kontynuacji współpracy z J-Phone, czołową siecią telefonii komórkowej w Japonii.

Rosną notowania producentów telefonów komórkowych: Alcatela, Siemensa i Ericssona. Dobre nastroje panują także wśród akcjonariuszy tworzących procesory Infineona i STMicroelectronics.

Cisco Systems, największy na świecie producent infrastruktury sieciowej podał w czwartek po zamknięciu sesji, że w wyniku największej od 1997 roku restrukturyzacji przekształci się w konglomerat 11 grup technologicznych. Przedstawiciele Cisco podali także, że finansowa sytuacja spółki stabilizuje się.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółki hi-tech ciągną indeksy na europejskich giełdach