Spółki komunalne z Włocławka pójdą razem na zakupy

opublikowano: 25-05-2016, 15:15

Kupować wspólnie znaczy kupować taniej - spółki komunalne we Włocławku zawiązały Miejską Grupę Zakupowej.

Jednoosobowe spółki gminy Włocławek podpisały dzisiaj „Porozumienie o zawiązaniu Miejskiej Grupy Zakupowej”. To nowa inicjatywa, która ma dać im silniejszą pozycję w negocjacjach z dostawcami. Pomysł utworzenia Miejskiej Grupy Zakupowej zrodził się w celu uzyskania oszczędności przy wykorzystaniu efektu skali. Dla miejskich spółek to nowe doświadczenie, które w przyszłości ma być wykorzystane przy realizacji innych wspólnych i ważnych dla miasta przedsięwzięć.

Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka
Zobacz więcej

Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka

- Wspólna reprezentacja spółek miejskich  w negocjacjach z oferentami powinna przyczynić się do zmniejszenia jednostkowego kosztu nabycia określonego towaru lub usługi poprzez wybór najkorzystniejszej oferty. Dzięki temu spółki mogą zyskać silniejszą pozycję w negocjacjach z dostawcami dla uzyskania lepszych warunków handlowych – mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Spółki komunalne z Włocławka pójdą razem na zakupy