Spółki Moski podciągnęły wyniki

KMK
opublikowano: 15-05-2012, 00:00

Plast-Box zyskał na inwestycjach w wydajność, a Gamrat pomógł Lenteksowi.

Producent wykładzin z GPW, firma Lentex, zanotował skokowy wzrost przychodów ze sprzedaży do 87,5 mln zł z 35,7 mln zł rok temu. Zysk operacyjny w pierwszym kwartale 2012 r. wyniósł 4,8 mln zł, a zysk netto 3,1 mln (wobec prawie 1,8 mln zł straty rok wcześniej). Duży wpływ na poprawę przychodów miało włączenie do raportu wyników spółki zależnej — Gamrat.

Firma, kierowana przez Krzysztofa Moskę, wypracowała 54,3 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Biorąc pod uwagę jednostkowe przychody, Lentex zanotował 3-procentową poprawę (do 36,8 mln zł) rok do roku. Wpływ na wyniki miała sezonowość sprzedaży. Zauważyli to inwestorzy. Kurs wczoraj w południe spadał o 0,8 proc.

Z kolei Plast-Box, kolejna spółka z portfela Krzysztofa Moski, zanotował 40-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży (z 20 mln zł do 28,2).

Zysk netto wyniósł 1 mln zł (wobec 572 tys. zł przed rokiem), a zysk operacyjny (2 mln zł) okazał się o 156 proc. większy w porównaniu z I kwartałem 2011 r.

— W ubiegłym roku mieliśmy relatywnie słaby I kwartał, dzięki czemu dynamika jest wysoka. Wzrost przychodów i zysków to skutek inwestycji w maszyny produkcyjne, która przyniosła zwiększenie wydajności i poszerzenie oferty spółki. Plast-Box nie odczuwa wahań koniunktury w takim stopniu jak większe firmy z branży — mówi Krzysztof Pióro, prezes Plast-Boksu. Zarząd oczekuje dalszej poprawy wyników.

— Nie chce zapowiadać 40-procentowej dynamiki za cały rok, ale mogę powiedzieć, że naszym celem jest poprawa przychodów w podobnym stopniu jak w ubiegłym roku, czyli o ponad 20 proc. — dodaje Krzysztof Pióro. Dobre wyniki spodobały się inwestorom. Kurs Plast-Boksu rósł o prawie 3 proc. na wczorajszej sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KMK

Polecane