Spółki oponiarskie na topie

Marek Druś
opublikowano: 03-10-2001, 00:00

Spółki oponiarskie na topie

Najbliższe dni mogą przynieść ożywienie w handlu papierami spółek z branży oponiarskiej. 15 października upływa termin sprzedaży akcji Stomilu Olsztyn w wezwaniu ogłoszonym przez strategicznego inwestora spółki, koncern Michelin.

Od wyników wezwania może zależeć dalsze funkcjonowanie olsztyńskiej spółki. Analitycy rekomendowali ostatnio sprzedaż papierów Stomilu wskazując na dość atrakcyjną cenę proponowaną w wezwaniu oraz kiepskie wyniki spółki po pierwszym półroczu. Po ostatnich wydarzeniach w USA oraz wyraźnych sygnałach pogorszenia koniunktury w branży motoryzacyjnej wydaje się, że wezwanie jest jedną z szans na wyjście z inwestycji. Oczywiście możliwa jest także dalsza gra pod konflikt inwestorów. Zwłaszcza że ostatnio wzmocnili oni swoje pozycje. W piątek pakiet udziałów, dający ponad 5 proc. głosów na WZA, nabyły dwa fundusze hedgingowe.

Akcje Dębicy mocno drożały w ubiegłym miesiącu i to mimo chwilowego „tąpnięcia” na światowych giełdach, spowodowanego przez zamach terrorystyczny w USA. Choć papiery Dębicy taniały przez kilka sesji po feralnym 11 września, wkrótce zaczęły się cieszyć równie dużym popytem co poprzednio. W trakcie września akcje spółki zyskały 11,5 proc. podczas gdy WIG stracił w tym czasie 7,5 proc. wartości. Popyt na papiery Dębicy może być związany z oczekiwaniem na wynik wezwania Michelina. Część analityków uważa, że jego powodzenie zmusi do podobnych działań Good- year’a, inwestora strategicznego ZO Dębica.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółki oponiarskie na topie