Spółki są sobie winne

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 27-06-2001, 00:00

Spółki są sobie winne

Główna przyczyna niepowodzeń emisji publicznych to zła koniunktura panująca na rynku giełdowym. Często jednak spółka sama skazuje się na porażkę. Jaskrawym przykładem z ostatniego okresu jest Arena.

Zdaniem analityków, ponad 60 proc. wartości ustalonej ceny akcji portalu przypadało na plan rozwoju oferty e-connections.

Emisja ta nie powiodła się ze względu na wątpliwą realizację obietnic zawartych w prospekcie. Wysoki poziom cenowy nie uwzględniający dyskonta związanego z ryzykiem oraz koniunkturą rynkową pogrzebał też szanse Techmexu. Wśród czynników, które mogły wpłynąć na niepowodzenie oferty informatycznej spółki, był również profil działalności, który stawiał firmę w jednym rzędzie z Optimusem. Sytuacja giełdowej spółki nie zachęcała do angażowania się w akcje kolejnego dystrybutora sprzętu komputerowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółki są sobie winne