Sponsor odwołał rocznicowy Woodstock, organizatorzy twierdzą, że się odbędzie

opublikowano: 30-04-2019, 07:13

Trzydniowy festiwal, który miał odbyć się za cztery miesiące w stanie Nowy Jork w 50. rocznicę legendarnego Woodstock, został odwołany przez głównego sponsora.

 Amplifi Live, inwestycyjne ramię japońskiego giganta reklamowego Dentsu Aegis Network powołało się na klauzulę w kontrakcie z organizatorami festiwalu, dającą mu prawo do jego odwołania. Jako powód podano brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa artystom, partnerom i widzom.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Nieoficjalnie mówi się, że wydano już 30 mln USD na honoraria dla wykonawców. Na Woodstock 50 miał wystąpić m.in. raper Jay-Z, piosenkarka Miley Cyrus i zespół The Killers.

Organizatorzy festiwalu, który miał odbyć się w dniach 16-18 sierpnia jednak „zdecydowanie zaprzeczają”, że jest on odwołany. Zapewniają, że znajdą prawne rozwiązania, aby mógł się on odbyć.

Prognozowano, że na festiwal przyjedzie ok. 100 tys. widzów. Sprzedaż biletów miała ruszyć 22 kwietnia, ale wciąż jej nie rozpoczęto.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA