Spór o emisję w IB System

KL
opublikowano: 03-09-2009, 00:00

Dotychczasowy prezes spółki zrezygnował. Poszło o przejęcie Microtechu?

Dotychczasowy prezes spółki zrezygnował. Poszło o przejęcie Microtechu?

Przejęcie Microtechu miało być jednym ze sposobów na rozwój giełdowej grupy IB System (IBS). Zablokowanie tej transakcji mogło być jednym z powodów rezygnacji Marcina Niewęgłowskiego, dotychczasowego prezesa spółki (ma też pakiet 5,92 proc. akcji IBS).

— Moje zaangażowanie emocjonalne i biznesowe w grupę jest zbyt duże, abym mógł nadal nią kierować w konflikcie z przyjętą przez radę nadzorczą strategią — mówi Marcin Niewęgłowski.

Na ostatnim walnym niektórzy akcjonariusze nie poparli planów emisji, która miała pozwolić na sfinalizowanie transakcji. Wśród nich był Henryk Kruszek, który jednocześnie zarządza firmą Inwar Integracje — to ją właśnie miało wesprzeć wchłonięcie Microtechu.

— Nadal uważam, że trzeba szukać ścieżek dalszego rozwoju. Z jednej strony powinien być to rozwój organiczny i np. wprowadzanie na rynek nowych produktów i usług związanych z technologią GPS, a z drugiej poszukiwanie możliwości wzmocnienia grupy. Takim działaniem miało być przejęcie Microtechu — mówi Marcin Niewęgłowski.

Dodaje, że wdrażana strategia jak dotąd przynosiła efekty. Wyniki półrocza to niemal 23 mln zł przychodu wobec niespełna 10 mln w zeszłym roku. Spółce udało się też wypracować zysk operacyjny.

Drobni inwestorzy oprócz poprawy wyników, do której doszło, liczyli także na sprzedaż nieruchomości. Za te pieniądze miał zostać przeprowadzony skup akcji.

— Nie chcieliśmy przeprowadzać takich transakcji w czasie dekoniunktury, ale na pewno by do tego doszło — zapewnia Marcin Niewęgłowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu