Spore zainteresowanie spichlerzami Feerum

ISBNews
21-05-2014, 13:47

Obecny portfel zamówień Feerum obejmuje 66 umów z terminem realizacji w 2014 o wartości ponad 51,5 mln zł, poinformował prezes spółki Daniel Janusz. Firma widzi duży popyt ze strony firm ukraińskich.

"Obserwujemy dalszy wzrost popytu na elewatory zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Największe zainteresowanie mamy teraz z Ukrainy, sytuacja kraju nie dotyczy tamtejszej branży rolniczej. Obecny portfel zamówień obejmuje 66 umów z terminem realizacji w 2014 o wartości ponad 51,5 mln zł. Z kolei potencjalny portfel w wysokości przekraczającej 250 mln zł pozwala patrzeć optymistycznie na perspektywy II połowy 2014 i 2015" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, potencjalny portfel uwzględnia rozpoznany przez spółkę popyt na rynku, z czego ponad 200 mln zł stanowią projekty na dofinansowanie unijne z rozliczeniem do końca 2015 r.

"Ceny podstawowych materiałów wykorzystywanych do produkcji, w tym przede wszystkim stali, która stanowi główny koszt, ustabilizowały się na satysfakcjonującym poziomie lub są niższe niż w 2013. Pozytywny wpływ na koszty działalności mają również konkurencyjne ceny usług budowlanych spowodowane zastojem w budownictwie" - dodał prezes Feerum.

Zaznaczył, że wyniki za I kw. uwzględniają 9% r/r wzrostu obrotów, co odzwierciedla szeroki portfel zamówień, rozwój sieci sprzedaży, wzmocnienie pozycji krajowej i pozytywne tendencje rynkowe. Wyjaśnił, że spadek eksportu w tym okresie wynika z sezonowości.

"W maju już to odrobiliśmy, szczególnie na Ukrainie" - wskazał prezes Feerum.

Ponadto przeprowadzono inwestycje w budowę struktury sprzedaży zagranicznej na rynki anglojęzyczne i niemieckojęzyczne i- już są pierwsze efekty sprzedażowe.

Członek zarządu Piotr Wielesik podkreślił, że przejście na nowy system informatyczny i postępująca automatyzacja produkcji miały wpływ na wyniki za pierwsze trzy miesiące.

"Zdecydowaliśmy się na radykalny krok zmiany organizacji firmy, ale już widzimy wzrost efektywności. Biorąc pod uwagę dokonane zmiany, wyniki za I kw. są dobre" - podsumował Wielesik.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Spore zainteresowanie spichlerzami Feerum