Murapol zmienia zarząd pod giełdę

opublikowano: 28-11-2017, 14:07
aktualizacja: 28-11-2017, 14:25

Prezes przesiądzie się do nadzoru, jego miejsce zajmie wiceprezes, a do zarządu dewelopera wejdzie Iwona Sroka, która ma przygotować spółkę do wejścia na GPW.

Lider w sprzedaży mieszkań na polskim rynku przygotowania do wejścia na warszawską giełdę zaczyna od zmian w kierownictwie. Od początku przyszłego roku Michał Sapota, kierujący spółką od 2014 r., a w zarządzie obecny od 2009 r., przesiądzie się do rady nadzorczej. Zastąpi go Nikodem Iskra, związany z deweloperską grupą od dekady, a od 2013 r. zasiadający w fotelu wiceprezesa.

Michał Sapota
Zobacz więcej

Michał Sapota fot. Marek Wiśniewski

- Po 9 latach w zarządzie Murapolu chcę zaangażować się w jego rozwój z nieco innej pozycji. Zamiast działać stricte operacyjnie, chcę skupić się na wyznaczaniu kierunków rozwoju, z uwzględnieniem wszystkich pojawiających się okazji rynkowych dla firm z takim potencjałem - mówi Michał Sapota.

Do zarządu Murapolu wejdzie Iwona Sroka, która do września tego roku była prezesem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. W ubiegłym tygodniu menedżerka weszła już do rady nadzorczej Skarca TFI, należącego do giełdowego Skarbca Holding, w którym Murapol jest czołowym akcjonariuszem. Przy tej okazji nieoficjalnie pisaliśmy, że Iwona Sroka może „w najbliższym czasie objąć stanowisko także w ramach całej grupy Murapol". Teraz wiadomo, jakie to stanowisko - będzie odpowiadać za komunikację strategiczną i relacje inwestorskie, a także za przygotowanie spółki do wejścia na warszawską giełdę.

- W Murapolu powierzono mi zadania związane z procesem IPO oraz efektywną komunikacją grupy. Ciekawi mnie jak z perspektywy emitenta w praktyce wygląda polski rynek kapitałowy – za chwilę tego właśnie doświadczę. Będąc jednocześnie w radzie nadzorczej Skarbiec TFI będę stała na straży właściwych relacji korporacyjnych i profesjonalizmu - mówi Iwona Sroka.

Murapol w ubiegłym roku jako jedyny deweloper na polskim rynku sprzedał ponad 3 tys. mieszkań. W ciągu trzech kwartałów tego roku zakontraktował sprzedaż 2,47 tys. lokali, poprawiając wynik sprzed roku o 21 proc. Prowadzi inwestycje w 14 polskich miastach, rozpoczął też ekspansję na rynkach zagranicznych — chce stawiać mieszkania w Niemczech (Berlin) i Wielkiej Brytanii (Edynburg).

W ubiegłym roku Murapol miał 236,5 mln zł przychodów i 126 mln zł czystego zysku. Największymi akcjonariuszami spółki, o której planach debiutu giełdowego spekuluje się od kilku lat, są Wiesław Cholewa, Leszek Kołodziej i Michał Dziuda. W czerwcu tego roku Murapol kupił 32,99 proc. Skarbca Holding, który ma być fundamentem finansowego ramienia grupy. Należy też do niego giełdowa spółka Abadon Real Estate, odpowiedzialna za wykonanie projektów deweloperskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu