Sport ważnym tematem na Kongresie 590

opublikowano: 03-10-2019, 15:22

Wokół sportu przecinają się drogi biznesu, technologii i nauki. Ogromny potencjał sportowej rywalizacji i towarzyszących jej emocjom został zauważony przez organizatorów Kongresu 590, gdzie odbędzie się szereg dyskusji dotyczących najnowszych trendów w tej dziedzinie.

Podczas rozpoczynającego się w poniedziałek (7 października) Kongresu 590 odbędzie się aż paneli poświęconych sportowi. O czym będą rozmawiać uczestnicy?

Piłka nożna: Co zrobić aby polskie kluby dogoniły Europę?

Głównym założeniem tego panelu jest rozmowa o długoterminowym i systemowym podejściu do polskiej piłki klubowej i zmian niezbędnych do nadania jej rozwojowi europejskiego kierunku. Nad najważniejszymi wyzwaniami polskiego futbolu ligowego rozmawiać będą m.in. Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP - partnera tytularnego ekstraklasy i Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A. Dyskusja rozpocznie się 7 Października o godz. 12:50 w Sali Plenarnej. 

Sportowi „hakerzy” – jak wykorzystać polskie innowacje oraz naukę na rzecz polskiego sportu

Ta dyskusja poświęcona będzie rosnącej roli innowacyjnych technologii w sporcie. Uczestnicy panelu rozmawiać będą m.in. o tym, jak analizowane są dane w sporcie i które kierunki są najbardziej perspektywiczne i czego potrzebują polscy przedsiębiorcy w tym zakresie, aby ich pomysły były tak skuteczne i sławne jak Robert Lewandowski. Rozmowa rozpocznie się 7 października o godz. 14:10 w Sali B. 

Jak sukces polskiej siatkówki powtórzyć w innych dyscyplinach sportowych?

Drugiego dnia kongresu (8 Października 2019, godz. 13:40, Sala D) odbędzie się dyskusja poświęcona dyscyplinie, w której od lat należymy do ścisłej światowej czołówki. Uczestnicy panelu opowiedzą o fenomenie siatkówki w Polsce i zastanowią się czy pewne elementy strategii rozwoju tej dyscypliny można przełożyć na inne sporty zespołowe. 

Czysty sport – Polska w czołówce państw kreujących globalną politykę antydopingową

Podczas Kongresu 590 poruszony zostanie także temat dotyczący ciemnej strony sportu - problemów z dopingiem. W ostatnich latach Polska zrobiła wiele, by walczyć z tym problemem, m.in. utworzono Polską Agencję Antydopingową, uchwalono ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie i zwiększono budżet na zwalczanie dopingu. Uczestnicy dyskusji opowiedzą jakie będą następne kroki w walce o czysty sport.

Gry video oraz e-sport – polski fenomen

Swoje pięć minut na Kongresie 590 będzie miał również szybko rozwijający się rynek gamingu i e-sportu. W dyskusji zaplanowanej na 8 Października (godz. 12:30, Sala I) uczestniczy przeanalizują przyczyny sukcesów polskich producentów gier komputerowych, podzielą się pierwszymi wnioskami, wynikającymi z rządowego programu GameINN i spróbują odpowiedzieć na pytanie: Jaka jest rola Polski na światowej mapie e-sportu? Więcej informacji na temat tego panelu na stronie Kongresu 590

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy