Spory apetyt na zyski

Marcin Goralewski
27-08-2004, 00:00

Vistula miała zarobić w tym roku 5-6 mln zł, a już uzbierała ponad 11 mln zł. Będzie dwa razy więcej?

Pięć sklepów chce otworzyć w trzecim kwartale krakowska Vistula, producent m.in. garniturów.

— Kończymy prace nad programem inwestycyjnym rozbudowy sieci sprzedaży — mówi Mateusz Żmijewski, wiceprezes giełdowej spółki.

W ciągu trzech lat Vistula chce powiększyć sieć sprzedaży prawie o 70 punktów (ponad 40 obecnie). Koszty — 20 mln zł, a z finansowaniem problemów nie będzie. Po półroczu kontrolowana przez inwestorów finansowych spółka zarobiła ponad 11 mln zł. Na początku roku Vistula zapowiadała, że jest w stanie zarabiać rocznie 5-6 mln zł. Prognozy zbyt pesymistyczne?

— Na początku roku na zyski wpłynęły zdarzenia jednorazowe związane z transakcjami finansowymi i sprzedażą zbędnego majątku — wyjaśnia wiceprezes Vistuli.

W drugim kwartale takich wydarzeń już nie było i mimo to grupie udało się wypracować netto 4,10 mln zł zysku przy 27,80 mln zł przychodów.

— Na pewno w żadnym kwartale nie będzie straty. Z sezonowości sprzedaży wynika, że trzeci kwartał jest jednak najlepszy w całym roku — dodaje Mateusz Żmijewski.

Poza inwestycjami w sieć sprzedaży spółka nie planuje większych wydatków. Nie będzie przejęć.

— Już teraz klient może kupić nie tylko garnitur, ale i koszulę, krawat, buty pod marką Vistuli. Nie widzę konieczności pozyskiwania innych marek — dodaje Mateusz Żmijewski.

Co z dywidendą? W latach 2002-03 spółka przyniosła prawie 73 mln zł straty.

— Na razie za wcześnie o tym mówić — ucina wiceprezes Vistuli.

Akcjonariuszom pozostaje cieszyć się ze wzrostu ceny akcji, których najniższy i najwyższy kurs z ostatnich 52 tygodni to 3,80 zł i 25,50 zł (wczoraj).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spory apetyt na zyski