Spotify podpisał wielki podcastowy kontrakt

ŁO
opublikowano: 07-06-2019, 08:44

Właściciel popularnej aplikacji namówił do współpracy firmę producencką byłej pary prezydenckiej USA.

Barack i Michele Obama będą realizowali podcasty poprzez swoją firmę medialną Higher Ground Productions. Spotify jest kolejną znaną platformą w jej portfolio. Wcześniej Obamowie zawarli umowę z Netlifksem. 

Michele i Barack Obama
Michele i Barack Obama
REUTERS/Jonathan Erns/FORUM

- Informacja pojawia się zaledwie kilka miesięcy po przejęciu przez Spotify producenta podcastów Gimlet i producenta narzędzi do podcastów Anchor - przypomina serwis The Verge

Spotify wykonuje więc kolejne kroki w kierunku wyróżnienia się dzięki oryginalnym treściom. Podcasty nie są nowym wynalazkiem, ale po latach powracają do popularności i są coraz częściej stosowanym środkiem dystrybucji treści. 

Pod koniec kwietnia szwedzka platforma stremingowa pochwaliła się, że ma już 100 milionów płatnych abonentów. Spotify Technology pozyskał w minionym kwartale 4 mln klientów, w porównaniu do 3,3 mln prognozowanych przez analityków. Doliczając użytkowników, którzy korzystają z aplikacji za darmo, wychodzi 217 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane