Spotify rozważa wejście na giełdę bez IPO

opublikowano: 22-08-2017, 10:11
aktualizacja: 22-08-2017, 10:11

Szefowie Spotify spotkali się z przedstawicielami regulatora amerykańskiego rynku kapitałowego w sprawie ewentualnego wejścia spółki na giełdę nowojorską bez pierwotnej oferty publicznej akcji (IPO), dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Spotify, największy na świecie serwis umożliwiający płatny streaming nagrań muzycznych, chciałby wejść na NYSE pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Od spotkania z przedstawicielami amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) obie strony są w stałym kontakcie, twierdzą informatorzy Bloomberga.

Zobacz więcej

Spotify

REUTERS/Dado Ruvic/FORUM

Spotify nie szuka pieniędzy na giełdzie. Nie chce także zwiększyć transparentności wobec potencjalnych nowych akcjonariuszy korzystając z pierwotnej oferty publicznej. Rezygnując z IPO spółka uniknie związanych z tym kosztów, ograniczenia możliwości sprzedaży akcji przez obecnych akcjonariuszy, a także nie rozwodni kapitału, gdyby miała emitować nowe akcje. Wejście na giełdę bez IPO pozwala także wyeliminować niepewność wynikającą z ustalania ceny akcji przez instytucje obsługujące ofertę w reakcji na popyt inwestorów. 

Bloomberg przypomina, że Spotify byłoby największe wśród niewielu spółek, które zdecydowały się w ostatnich latach na wejście na giełdę. Byłoby także pierwszą spółką, która zrobiła to na NYSE, a nie na Nasdaq.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Spotify rozważa wejście na giełdę bez IPO