Spotkania biznesowe w ramach The Tall Ships Races

DI, PAP
opublikowano: 05-08-2017, 16:14
aktualizacja: 05-08-2017, 16:15

Ponad 150 szefów firm z Europy weźmie udział w spotkaniach biznesowych w ramach finału The Tall Ships Races w Szczecinie.

Rozmowy z przedsiębiorcami prowadzone na pokładach żaglowców przyniosą efekty w postaci nowych inwestycji w mieście – zapowiedział wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera.

„Szczecin po raz trzeci organizuje finał regat The Tall Ships Races, dzięki czemu miasto stało się pewną marką. Chcemy wykorzystać to wydarzenie (...). Przyjazna aura wzmacnia relacje z przedsiębiorcami” – mówił w sobotę wiceprezydent. Jak dodał, wśród zaproszonych dyrektorów i prezesów firm znaleźli się m.in. przedstawiciele logistyki, budownictwa hydrotechnicznego czy przedsiębiorcy związani ze spedycją.

Przepiera przypomniał, że podczas pierwszego finału regat w 2007 r. nie zorganizowano w Szczecinie żadnego spotkania biznesowego, podczas drugiego w 2013 r. były, ale nieliczne. "To, że kliku przedsiębiorców w ostatnich latach zainwestowało w naszym mieście, jest efektem prowadzonych wówczas spotkań. Jestem przekonany, że dzisiejsze rozmowy, będą czynnikiem, który za dwa lub trzy lata zaprocentuje otwarciem nowej fabryki czy przedsiębiorstwa w Szczecinie” – zaznaczył.

„Dzisiaj nie walczymy w Szczecinie, przy bezrobociu 4,2 proc., o ilość miejsc pracy, ale o ich jakość i charakter” – podkreślił. Jednocześnie wymienił Międzynarodowy Kongres Morski oraz Dni Skandynawskich, które odbywają się cyklicznie od lat w Szczecinie, jako wydarzenia wspierające nawiązywanie i zacieśnianie relacji biznesowych.

Zaproszeni na zlot wielkich żaglowców dyrektorzy oraz prezesi wezmą udział w otwarciu Centrum Badań i Rozwoju firmy Europa Systems, które odbędzie się w sobotę z Żabowie koło Polic (Zachodniopomorskie). „To nowoczesna przestrzeń, gdzie ponad 200 inżynierów, techników i monterów będzie tworzyć innowacyjne rozwiązania dla partnerów biznesowych na całym świecie” – powiedział prezes Europa Systems Michał Kaźmierczak.

„Prowadzimy badania nad dwoma produktami: autonomicznym wózkiem transportowym i zrobotyzowanym urządzeniem myjącym kontenery. Razem z nami współpracują producenci opon, operatorzy związani z branżą automatyzacji, przedsiębiorcy związani z branżą piwowarską czy transportem” – wyliczył Kaźmierczak.

Jego zdaniem „w dużym biznesie, gdzie dochodzi do wielomilionowych kontraktów, spotkanie człowieka z człowiekiem jest najważniejsze”. „Dlatego tak ważny jest mix biznesowy, który odbędzie się w sobotę wieczorem na pokładzie żaglowca Sedov” – dodał prezes.

Centrum w Żabowie obejmuje przestrzeń ponad 2 tys. m kw. Powstało ze środków własnych firmy oraz z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 20 mln zł.

Ponad 70 jednostek z 18 krajów uczestniczy w rozpoczynającym się w sobotę finale regat The Tall Ships Races. To największa w 2017 r. impreza plenerowa w Polsce. Centrum Żeglarskie szacuje, że do stolicy Pomorza Zachodniego przypłynie ok. 2,5 tys. żeglarzy oraz przybędzie 2,5 mln turystów.

Wydarzenie zakończy się 8 sierpnia paradą jednostek pod żaglami na trasie między Międzyzdrojami a Świnoujściem.

Regaty Wielkich Żaglowców są elitarnym spotkaniem wielu różnorodnych jednostek. Ich historia sięga roku 1938, kiedy to w Sztokholmie odbył się pierwszy zlot żaglowców z udziałem m.in. Daru Pomorza. Po wojnie po raz pierwszy regaty odbyły się w 1956 r. Polska bierze w nich udział od 1972 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Spotkania biznesowe w ramach The Tall Ships Races