Spotkania kandydata na prezesa NBP z posłami

opublikowano: 09-01-2007, 13:23

Sławomir Skrzypek spotkał się już z posłami koła Ruchu Ludowo- Chrześcijańskiego. To pierwsze z serii zaplanowanych na wtorek spotkań kandydata z klubami parlamentarnymi.

We wtorek w południe kandydat na prezesa NBP Sławomir Skrzypek spotkał się z posłami koła Ruchu Ludowo- Chrześcijańskiego. To pierwsze z serii zaplanowanych na wtorek spotkań kandydata z klubami parlamentarnymi.

Skrzypek przed spotkaniem powiedział dziennikarzom, że celem jego rozmów z posłami jest przede wszystkim przekonanie ich do jego kandydatury na prezesa Narodowego Banku Polskiego.

We wtorek kandydat spotka się także z klubami parlamentarnymi: SLD, PSL, LPR, PiS i prawdopodobnie PO. W wieczornym spotkaniu Skrzypka z klubem PiS weźmie udział prezydent Lech Kaczyński.

Głosowanie w Sejmie nad powołaniem nowego prezesa NBP jest zaplanowane na środę. Tego dnia kończy się też kadencja obecnego szefa banku centralnego Leszka Balcerowicza.

Sejm powołuje prezesa NBP, na wniosek prezydenta, bezwzględną większością głosów.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane