Spotkanie liderów opozycji bez konkretnych uzgodnień

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 11:46

W trakcie przerwy ogłoszonej w czwartkowych obradach Sejmu odbyło się spotkanie liderów klubów parlamentarnych, z wyjątkiem PiS. Nie zapadły jednak konkretne ustalenia - relacjonowali uczestnicy spotkania. Dalsze działania opozycji będą uzależnione od decyzji marszałka Izby Marka Jurka, po wznowieniu obrad Sejmu - poinformował dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak (SLD). Przerwa w obradach trwa do godz. 14.

W trakcie przerwy ogłoszonej w czwartkowych obradach Sejmu odbyło się spotkanie liderów klubów parlamentarnych, z wyjątkiem PiS. Nie zapadły jednak konkretne ustalenia - relacjonowali uczestnicy spotkania. Dalsze działania opozycji będą uzależnione od decyzji marszałka Izby Marka Jurka, po wznowieniu obrad Sejmu - poinformował dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak (SLD). Przerwa w obradach trwa do godz. 14. 

"Trzeba doprowadzić do tego, aby Sejm mógł normalnie pracować. W innym przypadku lider PiS Jarosław Kaczyński powinien zgłosić wniosek o samorozwiązanie Sejmu" - ocenił polityk Sojuszu.

"Jeśli marszałek po godz. 14 dalej będzie zwlekał z decyzjami, to będziemy podejmować stosowne działania, łącznie z tym, aby doprowadzić do głosowania wniosku o odwołanie marszałka Jurka" - dodał Olejniczak. SLD złożył już w Sejmie wniosek o odwołanie Jurka.

Także wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski (LPR) powiedział dziennikarzom, że kluby opozycyjne czekają na stanowisko marszałka Sejmu.

"Wszystkie kluby chcą, żeby budżet był uchwalony jak najszybciej. To rzecz niebywała, że w tak ważnym momencie, marszałek ogłosił tak długą przerwę. O godz. 14 oczekujemy od marszałka ogłoszenia planu działań Sejmu" - powiedział Kotlinowski.

Jak dodał, kluby oczekują od marszałka, że po wznowieniu obrad, poinformuje on posłów o kalendarzu prac nad budżetem.

W środę wieczorem, pod nieobecność na sali marszałka Sejmu Marka Jurka, opozycja przegłosowała wniosek formalny o skrócenie procedury prac nad projektem budżetu na 2006 r. Wcześniej tego wniosku nie chciał poddać pod głosowanie Jurek, co wywołało protesty opozycji i kryzys w Sejmie. W czwartek tuż po wznowieniu obrad Sejmu, ponownie ogłoszono przerwę do godz. 14.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane