Spotkanie przedstawicieli związków zawodowych służby zdrowia z wicepremierem Gosiewskim

opublikowano: 28-05-2007, 19:21

W Kancelarii Premiera w poniedziałek wieczorem rozpoczęły się rozmowy przedstawicieli związków zawodowych służby zdrowia z wicepremierem Przemysławem Gosiewskim i ministrem zdrowia, Zbigniewem Religą. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL).

Spotkanie jest kontynuacją rozmów z piątku, podczas których Gosiewski zaproponował m.in. zwiększenie o 5,8 mld zł nakładów na ochronę zdrowia w 2008 r. Zdaniem wicepremiera, oznacza to również wzrost płac pracowników służby zdrowia. Piątkowe rozmowy, w których uczestniczyli przedstawiciele NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych, odbywały się bez udziału OZZL.

Przedstawiciele związków zawodowych powiedzieli w poniedziałek PAP, że propozycje rządu ich nie satysfakcjonują, bo nie są precyzyjne. Związkowcy podkreślali, że chcą gwarancji, iż zapowiadany wzrost nakładów na ochronę zdrowia zostanie w całości lub w dużej części przekazany na podwyżki. W innym przypadku grozili przerwaniem negocjacji i przystąpieniem do akcji protestacyjnych. Wiceprzewodniczący OZZL Tomasz Underman zaznaczył, że ma nadzieję, iż "celem tego spotkania jest nawiązanie jakiejś nitki porozumienia".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Spotkanie przedstawicieli związków zawodowych służby zdrowia z wicepremierem Gosiewskim