Spotkanie ws. St.Szczecińskiej bez konkretnych decyzji

Marek Druś
04-06-2002, 20:10

Poświęcone sytuacji Stoczni Szczecińskiej spotkanie przedstawicieli rządu i banków zakończyło się bez podjęcia konkretnych decyzji. Według PAP, minister skarbu Wiesław Kaczmarek nie wypowiedział się jednoznacznie, czy państwo nadal jest zdecydowane na przejęcie kontroli nad Stocznią.

Według szefa resortu skarbu istnieją tylko dwa sposoby przejęcia przez państwo akcji Stoczni Szczecińskiej.

- Formuły, które tak naprawdę istnieją, żeby przejąć kontrolę i zwiększyć swoją obecność, są dwie: albo darowizna, co oznacza koszty podatkowe, albo zagłosowanie na walnym zgromadzeniu za obniżeniem kapitału i za drugą uchwałą o podwyższeniu kapitału, który po tej decyzji obejmie skarb państwa. Tylko tak można przejąć Stocznię skutecznie - powiedział cytowany przez PAP minister Kaczmarek.

Do końca tego tygodnia banki, wierzyciele Stoczni Szczecińskiej będą prowadzić rozmowy dotyczące jej dalszego finansowania. Uzależniają je od otwarcia postępowania układowego ze spółką, co może nastąpić już 6 czerwca.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spotkanie ws. St.Szczecińskiej bez konkretnych decyzji