Sprawa Colloseum: Były główny księgowy PSE przyznaje się do winy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-01-2006, 10:58

Były główny księgowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) Krzysztof Ł. - jeden z oskarżonych w procesie w sprawie Colloseum - przyznał się w środę do winy. Ł., jako jedyny z 13 oskarżonych, chce się dobrowolnie poddać karze. Zdaniem prokuratury, naraził on PSE na stratę 67 mln zł. Obecnie składa wyjaśnienia.

Były główny księgowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) Krzysztof Ł. - jeden z oskarżonych w procesie w sprawie Colloseum - przyznał się w środę do winy. Ł., jako jedyny z 13 oskarżonych, chce się dobrowolnie poddać karze. Zdaniem prokuratury, naraził on PSE na stratę 67 mln zł. Obecnie składa wyjaśnienia.

W środę przed katowickim sądem okręgowym rozpoczęła się trzecia rozprawa w procesie dotyczącym Colloseum. Były właściciel konsorcjum Józef Jędruch i 12 innych osób odpowiada za oszustwa na blisko 430 mln zł. Z ustaleń śledztwa wynika, że większość tej kwoty wyłudzono w obrocie wierzytelnościami, a głównymi oszukanymi przedsiębiorstwami są należące do Skarbu Państwa Będziński Zakład Elektroenergetyczny i PSE.

Przesłuchiwany przed tygodniem główny oskarżony, Józef Jędruch, odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania tłumacząc to nieobecnością na sali rozpraw jednego ze swoich obrońców. W środę, mimo że obaj adwokaci stawili się w sądzie, Jędruch także nie składał wyjaśnień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane