Sprawa Orco się ślimaczy

JK
opublikowano: 31-08-2010, 09:58

Choć od złożenia przez Orco zawiadomienia o  podejrzeniu popełnieniu przestępstwa minęły już dwa tygodnie, prokuratorzy nie ruszyli jeszcze z czynnościami śledczymi. Zastanawiają się, która prokuratura rejonowa będzie właściwa do ich prowadzenia.

— Pojawiły się wątpliwości, czy to nasza prokuratura powinna się tą sprawą zająć. Wkrótce zostanie to wyjaśnione po konsultacji z przedstawicielem poszkodowanego. Myślę że najpóźniej 2 września zapadnie decyzja — mówi "PB" Agnieszka Muł, szefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ.

Właśnie tę prokuraturę zawiadomiło Orco, oskarżając o szantaż kilku sąsiadów swej inwestycji przy Złotej 44 w Warszawie. Ten adres jest w jurysdykcji Prokuratury Warszawa Śródmieście-Północ. Prawo stanowi, że właściwa jest ta prokuratura, na terenie której popełniono domniemane przestępstwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane