Sprawdzanie przez komórkę

AL
12-12-2005, 00:00

Od początku grudnia każdy współpracujący z Krajowym Rejestrem Długów (KRD) może sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego kontrahenta także przez telefon komórkowy z funkcją WAP.

Aby połączyć się z systemem KRD przez WAP, należy wpisać w telefonie adres http://wap.krd.pl. Po naciśnięciu OK pojawi się ekran logowania, gdzie trzeba wpisać swoje dotychczasowe hasło i login, a następnie NIP sprawdzanego przedsiębiorcy.

Można w ten sposób nie tylko sprawdzić, czy potencjalny kontrahent widnieje w rejestrze dłużników, ale także, jaka jest łączna kwota jego zadłużenia oraz liczba wierzycieli. Połączenie przez WAP zostanie odnotowane w systemie i przez 7 dni zainteresowany ma możliwość poznania bardziej szczegółowych danych — np. nazw wierzycieli czy danych dokumentów, na podstawie których dłużnik trafił do rejestru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / / Sprawdzanie przez komórkę