Sprawdzian infrastruktury

MARCIN ROSOŁOWSKI
opublikowano: 02-08-2013, 00:00

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie będą miały wymiar nie tylko religijny i duchowy.

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie będą miały wymiar nie tylko religijny i duchowy. Jak pokazują przykłady innych metropolii, to znakomita okazja do promocji — może nawet skuteczniejsza niż niejedno wydarzenie sportowe. Nasze nadzieje i oczekiwania związane z EURO 2012 okazały się znacznie większe niż faktyczne korzyści. Tymczasem Madryt na Światowych Dniach Młodzieży 2011 zarobił około 160 mln EUR.

Żeby plany promocyjne i zarobkowe się urzeczywistniły, nie obędzie się bez inwestycji w infrastrukturę. Kraków będzie gościł od jednego do dwóch milionów pielgrzymów, co stanowi olbrzymie wyzwanie logistyczne nie tylko dla miasta i nie dla samej Małopolski, lecz dla całego kraju. Port lotniczy Kraków Balice będzie mógł wziąć na siebie tylko część obsługi specjalnych połączeń — trzeba będzie włączyć także Katowice, Wrocław, Rzeszów oraz Warszawę. Ogromne wydarzenie będzie również sprawdzianem dla kolei i sieci drogowej. Decydenci już powinni przyjąć te wyzwania, oczywiście traktując je nie jako smutną konieczność, ale szansę. Miejmy nadzieję, że politykom i urzędnikom uda się szybko uzgodnić sposób finansowania inwestycji. Budżetowe problemy państwa to wielka pokusa, by jak najwięcej kosztów infrastrukturalnych zrzucić na samorządy Krakowa i Małopolski…

MARCIN ROSOŁOWSKI

dyrektor w agencji AM Art-Media

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MARCIN ROSOŁOWSKI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu