Sprawdźmy EKG gospodarki

opublikowano: 07-05-2019, 15:58

W poniedziałek, 13 maja 2019 r., w Katowicach, rozpocznie się jedenasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Trzydniowa impreza przyciąga uczestników nazwiskami prelegentów. Znajdą się wśród nich przedstawiciele polskiej i europejskiej polityki, w tym szczególnie resortów najistotniejszych z punktu widzenia gospodarki, szefowie polskich przedstawicielstw międzynarodowych koncernów, a także osoby odgrywające kluczową rolę w aktywizacji gospodarczej różnych regionów świata. Wiele uwagi organizatorzy poświęcili także innowacyjności i strat-upom.

Wśród wydarzeń towarzyszących warto zwrócić uwagę m.in. na European Start-up Days – czyli forum twórców początkujących, innowacyjnych przedsiębiorstw z Polski i Europy oraz Polsko-Czeskie Spotkanie Gospodarcze, które ma służyć nawiązaniu współpracy m.in. w takich dziedzinach jak: polityka energetyczna, infrastruktura transportowa, ochrona środowiska współpraca małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas jedenastego EKG nie zabraknie także rozstrzygnięć konkursów, wręczeń nagród i różnego rodzaju gal. Do najciekawszych wydarzeń tego typu powinno się zaliczać rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze polskie i europejskie start-upy. Stwarza on obiecującym młodym przedsiębiorcom, którzy konkurują aż w sześciu kategoriach, szansę pozyskania inwestorów, nawiązania współpracy z korporacjami, a także promocji w kraju i za granicą.

Uhonorowani zostaną także wyróżniający się inwestorzy zagraniczni w Polsce i najskuteczniejsi polscy inwestorzy za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu