Sprawny zarząd, wyższa cena

SW
opublikowano: 24-04-2012, 00:00

ZARZĄDZANIE

Sprawne zarządzanie firmą ma bezpośredni, wymierny wpływ na ocenę bieżącego i przyszłego sukcesu rynkowego przez analityków, a także na wycenę jej akcji.

Aż 45 proc. analityków finansowych przepytanych przez Deloitte twierdzi, że jednym z głównych kryteriów używanych do oceny sukcesu firmy jest efektywność wyższej kadry kierowniczej.

Większe znaczenie przywiązują tylko do ostatnich wyników finansowych (wskazuje na nie 60 proc. respondentów). Różnica pomiędzy wyceną przedsiębiorstwa, którego zarząd jest postrzegany jako sprawny, a firmy, której kadra kierownicza nie cieszy się zaufaniem uczestników rynku, może wynieść nawet 35,5 proc.

Analitycy przepytani przez Deloitte podnosili wycenę firmy średnio o 15,7 proc., gdy widzieli, że jest sprawnie zarządzana i obniżali średnio o 19,8 proc., gdy zauważali mankamenty w sposobie kierowania. Efektywne zarządzanie jest szczególnie ważne w branży dóbr konsumenckich — twierdzi tak 21 proc. analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane