Spray do końca roku rozpocznie świadczenie usług bezprzewodowych

Internet Securities
opublikowano: 06-12-2005, 14:48

Spółka telekomunikacyjna Spray SA pomyślnie zakończyła testy dostępu do internetu i telefonii cyfrowej w technologii ToIP (ang. Telephony over Internet Protocol) w oparciu o system LMDS i do końca 2005 roku rozpocznie komercyjne świadczenie usług w tym systemie, poinformowała spółka.

Spółka telekomunikacyjna Spray SA pomyślnie zakończyła testy dostępu do internetu i telefonii cyfrowej w technologii ToIP (ang. Telephony over Internet Protocol) w oparciu o system LMDS i do końca 2005 roku rozpocznie komercyjne świadczenie usług w tym systemie, poinformowała spółka.

„Pomyślnie zakończone testy integracji stacji abonenckiej LMDS z lokalną siecią transmisji danych oraz testy funkcjonalne usług stanowiły podstawę do uzyskania przez Spółkę w dniu 29 listopada 2005 roku pozwolenia radiowego wydanego przez Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty na używanie radiowych urządzeń nadawczo-odbiorczych w cyfrowym systemie łączności radiowej punkt - wiele punktów” – czytamy w komunikacie.

„W związku z powyższym Spółka w oparciu o wyżej wymienione pozwolenie Spółka rozpocznie do końca 2005 roku komercyjne świadczenie usług w systemie LMDS” - podano.

W ubiegłym miesiącu spółka obniżyła prognozę wyników na koniec roku do 0,5 mln zł zysku netto na koniec roku z 1,18 mln zł prognozowanego wcześniej. Spray obniżył również przychody na koniec roku do 6,53 mln zł z 8,54 mln zł planowanych w czerwcu tego roku.

Spółka podtrzymała jednocześnie prognozy na 2006 rok zysk netto w przyszłym roku wyniesie 2,74 mln zł, natomiast przychody zostanąniemal podwojone i wyniosą 16,2 mln zł.

Spray dostarcza usługi telekomunikacyjne za pośrednictwem swojej własnej publicznej sieci telekomunikacyjnej i dostarcza trzy podstawowe usługi telekomunikacyjne: usługi głosowe, transmisji danych i telewizji kablowej.(ISB)

bas/mik

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane