Spray może zrewidować prognozę pod koniec września - prezes

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-08-2006, 20:30

Spray, firma świadcząca usługi telekomunikacyjne, po publikacji wyników za II kw. 2006 rok rozważa zmianę prognozy na cały rok, jednak na razie nie precyzuje czy w górę czy w dół. Więcej konkretów spółka może podać pod koniec września - poinformował PAP prezes Bogdan Paszkowski.

Spray, firma świadcząca usługi telekomunikacyjne, po publikacji wyników za II kw. 2006 rok rozważa zmianę prognozy na cały rok, jednak na razie nie precyzuje czy w górę czy w dół. Więcej konkretów spółka może podać pod koniec września - poinformował PAP prezes Bogdan Paszkowski.

Wyjaśnił, że ewentualna zmiana prognoz na 2006 rok zależy od prowadzonych rozmów na temat kolejnych przejęć oraz wynika z opóźnienia w przejęciu sieci teleinformatycznych od CATV Sp z oo i TELNAP Sp z oo.

"Nie mogę powiedzieć, w którą stronę możemy zmienić prognozy, bo pracujemy nad kilkoma transakcjami związanymi z poszerzeniem obszaru naszego działania, jak również z połączeniem z inną siecią" - powiedział PAP Paszkowski.

"Bardzo duży wpływ na wynik roku będą miały transakcje, które planujemy sfinalizować w ciągu najbliższych 6-8 tygodni. Sądzimy, że będziemy na tyle zaawansowani w ustaleniach, że wtedy będziemy mogli skorygować wynik, ale nie można wykluczyć, iż ten okres się przedłuży, a wtedy ta transakcja będzie miała mniejszy wpływ na wyniki" - dodał.

Prezes poinformował, że we wcześniejszych prognozach na rok 2006 uwzględnione były potencjalne przychody uzyskiwane z sieci telekomunikacyjnych należących do CATV Sp z oo i TELNAP Sp z oo, których przejęcie planowane było z początkiem 2006 roku, a które mocno się opóźniło.

Umowy dotyczące realizacji przejęcia sieci teleinformatycznych z tymi dwoma spółkami zostały podpisane 18 lipca 2006 roku.

"Jeśli chodzi o przejęcia sieci od CATV i Telnap, to początkowo myśleliśmy, że one będą przejęte w lutym czy w marcu, potem okazało się, że cała sprawa się bardzo mocno przesunęła, a zatem wpływ tego przejęcia na wynik 2006 roku będzie znacznie niższy od tego co sobie wcześniej zakładaliśmy" - powiedział Paszkowski.

"Myślę, że przy sprawozdaniu półrocznym będziemy musieli się ustosunkować do tematu już bardziej konkretnie, a to sprawozdanie będziemy publikować około 28 września. Myślę, że do tego czasu sprawy na tyle się wyjaśnią, że będziemy w stanie bardziej precyzyjnie podać wynik na koniec roku" - dodał.

Na początku maja spółka podtrzymywała jeszcze całoroczne prognozy, zgodnie z którymi Spray ma zakończyć 2006 rok zyskiem netto w wysokości 2,74 mln zł i przychodami rzędu 16,2 mln zł wobec odpowiednio 522.000 zł i 6,6 mln zł w 2005 roku.

Narastająco po dwóch kwartałach 2006 roku Spray zanotował 340.000 zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,95 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Spray może zrewidować prognozę pod koniec września - prezes