Springer ogłasza śmierć Na żywo

MEW
opublikowano: 20-09-2006, 00:00

Axel Springer Polska nie będzie już wydawał magazynu „Na żywo” — numer 20. będzie ostatni. Wydawca poinformował, że postanowił wycofać się z segmentu czasopism typu people.

— Zamierzamy rozwijać się w segmentach, w których nasze marki są liderami lub mają bardzo mocną pozycję, tak jak w segmencie pism kobiecych, opiniotwórczych, motoryzacyjnych, ekonomicznych i komputerowych. Mimo bardzo dobrej pracy redakcji i działów wydawniczych „Na żywo” nie udało się uzyskać zadowalających wyników finansowych, nie widzieliśmy też perspektyw na najbliższy okres — mówi Florian Fels, prezes Axel Springer Polska.

Większość pracowników redakcji ma zostać w strukturach koncernu. Niedawno prasę obiegły plotki o planowanych cięciach kosztów w wydawnictwie i redukcji zatrudnienia. Do tej pory Springer temu zaprzeczał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu