Sprostowanie

Mirosław Borowicz
opublikowano: 12-01-2001, 00:00

SPROSTOWANIE

W odpowiedzi na treść artykułu pana Ryszarda Gromadzkiego zatytułowanego „UNIMA wypatruje nowego inwestora” i opublikowanego w dniu 18 grudnia 2000 r. w „Pulsie Biznesu”, stwierdzam co następuje:

1. Strateg Investments zawarł z Exbudem warunkową umowę zbycia udziałów, która mogła zostać rozwiązana za złożeniem stosownego oświadczenia przez stronę w przypadku ziszczenia się określonych warunków rozwiązujących. Nie jest więc prawdziwa cytowana w artykule wypowiedź, że Strateg Investments był w zwłoce z płatnościami na rzecz Exbudu. Strateg Investments skorzystał bowiem z przysługującego mu prawa rozwiązania ww. umowy. Ponadto należy dodać, że strony umowy nie wysuwają wobec siebie jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.

2. Nie jest prawdą, że Strateg Investments „rozsiewał informacje o trudnościach UNIMY” dążąc tym samym do obniżenia wartości tej spółki. Wypowiedź ta cytowana za Prezesem Zarządu UNIMY nie została potwierdzona żadnymi dowodami ani skonfrontowana z wypowiedziami przedstawicieli Strateg Investments i Exbudu. Inne cytowane w tym artykule wypowiedzi również sugerują brak wiarygodności Strateg Investments jako partnera biznesowego.

3. Nie jest też prawdą, że STRATEG Investments Sp. z o.o. jest własnością „Piotra(?) Borowicza”. Sto procent udziałów w tej spółce należy bowiem do międzynarodowej grupy inwestycyjnej STRATEG. Strateg Investments Sp. z o.o. została założona specjalnie w celu realizacji kontraktu zakupu udziałów UNIMY.

Mirosław Borowicz

Prezes Zarządu Strateg Investments Sp. z o.o.

Odpowiedź autora zamieścimy w następnym numerze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Borowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sprostowanie