Sprzeczne informacje o przylocie pierwszych F-16

(Paweł Kubisiak)
04-11-2006, 13:33

Prawdopodobnie dwie nowe maszyny polskiego lotnictwa wojskowego wylądują pojutrze w Krzesinach.

Sprzeczne informacje o terminie przylotu pierwszych samolotów F-16 do bazy w Krzesinach. Prawdopodobnie dwie nowe maszyny polskiego lotnictwa wojskowego wylądują tam pojutrze.

Najpierw wojsko podawało, że przylecą 8-go listopada. Potem, że 6-go. Dziennikarze Radia Merkury dowiedzieli się, że zostały zarezerwowane kanały powietrzne do przelotu F-16 do Poznania na dziś. Ostatecznie jednak źródła wojskowe wróciły do daty 6-ty listopada - poniedziałek.

Jeśli samoloty wtedy wylądują, to i tak będą w Krzesinach jakby nieoficjalnie. Bo formalne i uroczyste powitanie nowych samolotów wielozadaniowych nastąpi 9-go listopada. Ma w nim uczestniczyć prezydent Lech Kaczyński, przedstawiciele rządu i armii. Wtedy też wylądują dwa kolejne F-16.

Jeden z nich pilotować będzie Polak, pułkownik Rościsław Stepaniuk. Matką chrzestną samolotu, w najbliższy czwartek, będzie żona prezydenta Maria Kaczyńska.

F-16 z bliska, na ziemi, będzie można zobaczyć dwa dni później. W sobotę, 11-go listopada baza w Krzesinach otwiera bramy dla zwiedzających.

AR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sprzeczne informacje o przylocie pierwszych F-16