Sprzeczne komunikaty. Spółka chce zawieszenia obrotu akcjami

opublikowano: 20-01-2020, 09:05

Zarząd British Automotive Holding złożył do GPW wniosek o zawieszenie obrotu akcjami od sesji 20 stycznia.

Przyczyną jest sprzeczność komunikatów, płynących z Jaguara Land Rovera, partnera spółki, który kilka dni temu (o czym BAH informował w komunikacie z 13 stycznia) nie przedłużył wygasającej 31 lipca umowy importerskiej. Tłumaczono to tym, że BAH nie sprzedał wymaganej liczby aut.

Mariusz Książek, prezes BA Holding
Fot: ARC

Tymczasem 17 stycznia BAH powziął informację ustną z JLR o podjęciu decyzji o przedłużeniu bezwarunkowym (tzn. bez określenia minimalnej liczby aut) umowy do 31 marca 2021 r. 

"Mając na uwadze powyższe, ze względu na pozostające ze sobą w sprzeczności informacje przekazane Emitentowi przez JLR, jak również chcąc przeciwdziałać i uniknąć jakiegokolwiek zarzutu manipulacji na rynku akcji Emitenta, Emitent wniósł o zawieszenie obrotu akcjami Emitenta od dnia 20 stycznia 2020 r. do momentu uzyskania przez Emitenta potwierdzenia na piśmie przez JLR informacji ustnej przekazanej w trakcie telekonferencji o jednostronnym zobowiązaniu się JLR do przedłużenia terminu obowiązywania umowy importerskiej lub uzyskania jakiejkolwiek innej informacji na piśmie przedstawiającej stanowisko JLR w zakresie terminu obowiązywania Umowy Importerskiej oraz przekazania przez Emitenta stosownego raportu bieżącego w tym zakresie, co zgodnie z informacjami przekazanymi przez JLR powinno nastąpić w dniu 20 stycznia 2020 r" - podał BAH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane