"Sprzedaj amerykańskie akcje, obligacje i dolara"

MD
opublikowano: 25-05-2009, 18:16

Natychmiast pozbądźcie się amerykańskich akcji, obligacji i dolara, nawołuje znany inwestor Peter Schiff, szef Euro Pacific Capital.

- Kiedy gospodarka USA zerwie więzy z gospodarką światową, ta zacznie kwitnąć – oświadczył Schiff w CNBC. – Świat nie potrzebuje naszej konsumpcji, my potrzebujemy jego produkcji. Globalna gospodarka jest w dobrym stanie jeśli nie musi podtrzymywać gospodarki USA. Jesteśmy w poważnych, poważnych kłopotach – dodał.

Schiff, który od długiego czasu wieszczy upadek amerykańskiej gospodarki i waluty, twierdzi obecnie, że porzucenie przez Brazylię i Chiny dolara, jako waluty rezerw, jest nieuniknione. Odniósł się także do niedawnych obaw, związanych z obniżeniem perspektywy ratingu Wielkiej Brytanii. Inwestorzy wystraszyli się, że podobne problemy może mieć wkrótce USA.

- O ile chodzi o mnie, USA już straciły swój najwyższy rating  - powiedział.

Według Schiffa, rynki wschodzące pokażą siłę i zanotują znaczne wzrosty od dna, które zanotowały w październiku 2008 roku.

- Amerykanie stracą swój majątek jeśli pójdą na dno z tym statkiem – powiedział Schiff. – Próbuję im pomagać, przenosząc ich majątek za granicę, z daleka od dolara, chroniąc go przez Benem Bernanke (szefem Fed-red.), Obamą i Kongresem – dodał.

MD, cnbc.com

Poglądy Petera Schiffa można poznać także oglądając poniższy film:


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / "Sprzedaj amerykańskie akcje, obligacje i dolara"