Sprzedaż aut w Chinach wzrosła 6-ty miesiąc z rzędu

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 08-11-2017, 10:11
aktualizacja: 08-11-2017, 10:12

Sprzedaż samochodów osobowych w Chinach wzrosła w październiku szósty miesiąc z rzędu, donosi Bloomberg. Szczególnie dobrze zaprezentowały się marki General Motors i Honda.

Łącznie, wliczając pojazdy SUV i wielofunkcyjne, sprzedaż zwiększyła się o 2,7 proc. do 2,3 mln sztuk, wynika z danych China Passenger Car Association. W ujęciu narastającym po dziecięciu miesiącach 2017 r. dostawy wzrosły o 1,4 proc. do 18,9 mln sztuk. 

Marki joint-venture, szczególnie w przypadku japońskich samochodów, mają się dobrze – ocenia Cui Dongshu, sekretarz generalny CPCA, odnosząc się do modeli samochodów produkowanych w Chinach przez zagraniczne koncerny wspólnie z lokalnymi partnerami.

Podkreśla, że zainteresowanie tymi markami rośnie z uwagi na poprawienie konkurencyjności, wprowadzanie nowych modeli i ich dostosowywanie do gustów klientów z lokalnego rynku, szczególnie w przypadku modeli SUV.

Sprzedaż samochodów w Chinach rosła w ostatnich miesiącach, ponieważ producenci samochodów oferowali wyższe rabaty i wprowadzali więcej nowych produktów, aby zachęcić klientów, po tym, jak wprowadzony na początku roku nowy rządowy podatek obrotowy podkopał zainteresowanie kupnem nowych pojazdów.

Sprzedaż General Motors w Chinach wzrosła o 10,7 procent w październiku w porównaniu z rokiem poprzednim do 382 723 sztuk, w związku z rozwojem marek Baojun i Cadillac. Z kolei japońska Honda sprzedała w tym samym miesiącu 132 807 samochodów, co stanowi wzrost o 14 proc.Szczególnym wzięciem cieszyły się nowe modele samochodów sportowych Avancier i UR-V.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu