Czytasz dzięki

Sprzedaż detaliczna w Kanadzie powyżej poziomu sprzed pandemii

ARŻ, Reuters
opublikowano: 18-09-2020, 16:16

Kanadyjska sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 0,6 proc. i jest teraz wyższa niż przed wybuchem pandemii koronawirusa - wynika z opublikowanych w piątek danych urzędu statystycznego Statistics Canada.

Analitycy w ankiecie Reutera prognozowali, że sprzedaż detaliczna wzrośnie w lipcu o 1 proc. w porównaniu do czerwca, kiedy handel podskoczył aż o 22,7 proc. w wyniku zniesienia obostrzeń. Wstępne dane zwiastują, że w sierpniu wzrost sięgnął 1,1 proc.

Zobacz więcej

Flaga Kanady

Fot. Bloomberg

Sprzedaż zwiększyła się w sześciu z jedenastu podsektorów gospodarki. Największy udział we wzroście miały pojazdy silnikowe i części. Nieznaczny spadek odnotowały z kolei materiały budowlane, sprzęt ogrodniczy oraz artykuły spożywcze.

„Dane nadal sugerują, że tempo wzrostu obserwowane w czerwcu nie utrzymało się na początku trzeciego kwartału” - powiedział Royce Mendes z CIBC Economics.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane