Sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła w październiku

opublikowano: 03-12-2021, 12:05

Jak wynika z danych Eurostatu, sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła w październiku, ponieważ konsumenci wydawali więcej na artykuły nieżywnościowe, w tym przede wszystkim online, pisze Reuters.

Według urzędu statystycznego Unii Europejskiej, sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła w październiku o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym i o 1,4 proc. w ujęciu rocznym. Analitycy ankietowani przez Reurtersa spodziewali się wzrostu o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca i 1,2 proc. rok do roku.

Eurostat podał, że sprzedaż paliw samochodowych wzrosła w październiku o 1,3 proc., a żywności, napojów i wyrobów tytoniowych spadła o 0,1 proc. Sprzedaż artykułów nieżywnościowych wzrosła o 0,4 proc., w tym ich sprzedaż internetowa o 3,2 proc.

W związku z gwałtownym wzrostem cen energii i kolejną falą pandemii oczekuje się, że konsumenci będą bardziej ostrożni w wydawaniu pieniędzy w nadchodzących miesiącach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane