Czytasz dzięki

Sprzedaż detaliczna w USA w lipcu wzrosła o 1,8 proc., spadła liczba nowych bezrobotnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-08-2005, 15:28

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w lipcu o 1,8 proc. miesiąc do miesiąca, po wzroście w czerwcu po korekcie o 1,7 proc. - podał w czwartek Departament Handlu.

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w lipcu o 1,8 proc. miesiąc do miesiąca, po wzroście w czerwcu po korekcie o 1,7 proc. - podał w czwartek Departament Handlu.

    Sprzedaż detaliczna, z wykluczeniem sprzedaży aut, wzrosła w lipcu o 0,3 proc. po tym, jak w czerwcu po korekcie wzrosła o 0,7. Analitycy spodziewali się w lipcu wzrostu sprzedaży detalicznej o 2,1 proc., a z wykluczeniem aut - wzrostu o 0,6 proc.      

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła w USA w ubiegłym tygodniu do 308 tys. z 312 tys. tydzień wcześniej -poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wyniesie 315 tys. wobec odnotowanych tydzień temu przed korektą 312 tys. Średnia czterotygodniowa spadła do 309 tys. 250 z 316,5 tys.        gsu/ kacz/ pad/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane