Sprzedaż Fujitsu Siemens Computers Polska wzrosła o 131% w 2005 r.

Internet Securities
opublikowano: 10-02-2006, 12:31

Sprzedaż Fujitsu Siemens Computers Polska wzrosła w 2005 roku o 131%, wynika z najnowszych danych IDC.

Sprzedaż Fujitsu Siemens Computers Polska wzrosła w 2005 roku o 131%, wynika z najnowszych danych IDC.

„Dobre wyniki polskiej spółki sprawiły, że planujemy podwoić zatrudnienie w Polsce i potroić przychody spółki” – powiedział prezes FSC Bernd Bischoff podczas konferencji prasowej w Warszawie.Obecnie FSC zatrudnia w Polsce 53 osoby. Zajmują się one głównie sprzedażą.„Nowi pracownicy będą zajmowali się produkcją i montażem” – zapowiedział Bischoff.„Zwiększenie zatrudnienia nastąpi jeszcze w tym roku” – powiedział agencję ISB Roman Malinowski, dyrektor generalny na Polskę FSC.Udział polskiej spółki w konsumenckim rynku notebooków wynosi 27%. Na całym świecie z notebooków i komputerów FSC korzysta ponad 10 mln konsumentów.

Prezes światowego FSC zapowiada wprowadzenie do oferty nowych produktów. „Nie można odnieść sukcesu w branży mobilnej oferując 2-3 produkty” – uważa Bischoff.

„Nowa strategia spółki będzie realizowana w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Rynki te rozwijają się obecnie o wiele szybciej niż Europy Zachodniej” – dodał prezes.

W roku finansowym 2004/2005 Fujitsu Siemens Computers zwiększył udział w rynku europejskim. Przychody całej firmy osiągnęły 6 mld euro. Spory udział w tym wzroście miał FSC Polska, który zwiększył sprzedaż notebooków o 220%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane