Sprzedaż Getronics zawiodła inwestorów

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 03-08-2004, 00:00

W trakcie wczorajszej sesji na giełdzie w Amsterdamie indeksom ciążył Getronics. Kurs akcji największego holenderskiego providera sieci korporacyjnych spadał po publikacji wyników nawet około 10 proc. Chociaż spółka podkreśla, że jej rentowność stale rośnie, inwestorzy byli bardzo rozczarowani słabnącymi rezultatami sprzedaży i stratą po pierwszym półroczu.

Mimo 4 mln EUR zysku za II kwartał Getronics zanotował w całym I półroczu stratę 12 mln EUR. Wynik jest fatalny w porównaniu z 230 mln euro zysku rok wcześniej, za który odpowiedzialne były głównie jednorazowe wydarzenia, jak np. sprzedaż spółek. Prezes Klaas Wagenaar wskazywał na wzrost marży brutto i EBITDA. Rynek jednak zaniepokoił się wynikami sprzedaży, w których widać wyraźną stagnację. Inwestorów nie przekonały wyjaśnienia, że spółka stawia nie na wielkość przychodów, tylko ich jakość.

Być może tak nerwowa reakcja inwestorów to efekt fatalnych nastrojów w branży technologicznej, które przyszły z Azji. Tam inwestorów niemile zaskoczył Sanyo, informując o słabnącej sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sprzedaż Getronics zawiodła inwestorów