Sprzedaż J Sainsbury rośnie, kurs - nie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 22-06-2006, 00:00

Koncern J Sainsbury, trzeci co do wielkości detalista żywności w Wielkiej Brytanii, miał udany kwartał. Wyniki spółki okazały się lepsze od oczekiwanych przez specjalistów. Przychody sklepów działających na rynku od przynajmniej roku zwiększyły się w kwartale zakończonym 17 czerwca o 5,7 proc. Wynik ten nie obejmuje sprzedaży paliw na stacjach benzynowych przy supermarketach. To najlepszy rezultat od czwartego kwartału 2002 r. Cała sprzedaż wzrosła o 8,1 proc.

Spółka, która w 1995 r. straciła pozycję lidera na rzecz Tesco (wzrost sprzedaży o 4,5 proc.), powoli odzyskuje udziały w rynku. Dogania sieć Asda, należącą do amerykańskiego giganta Wal-Mart Stores. Okupiła to drastycznymi obniżkami cen, przebudową sklepów i zmianą asortymentu. W minionym roku J Sainsbury kontrolował 16 proc. rynku na Wyspach (+0,2 proc.), a Asda 16,4 proc.

Mimo dobrych wieści kurs J Sainsbury zniżko- wał wczoraj na londyńskiej giełdzie nawet ponad 1 proc. Biorąc pod uwagę potencjał spółki, za rozczarowującą można też uznać 2-procentową tegoroczną stopę zwrotu z inwestycji w jej papiery.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sprzedaż J Sainsbury rośnie, kurs - nie