Sprzedaż nowych samochodów w USA wzrośnie w marcu

opublikowano: 23-03-2023, 14:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jak wynika z opublikowanego w czwartek raportu konsultantów branżowych JD Power-LMC Automotive, sprzedaż nowych pojazdów w Stanach Zjednoczonych wzrośnie w marcu. Jest ona bowiem napędzana stłumionym popytem na samochody osobowe i ciężarowe – podaje agencja Reuters.

Flaga USA
(15.07.2021)
Flaga USA (15.07.2021)
Fot. Justin Cron/Unsplash

Raport pokazuje, iż całkowita sprzedaż nowych pojazdów w tym miesiącu, w tym transakcje detaliczne i niedetaliczne, ma wynieść 1,33 miliona sztuk, co oznacza wzrost o 6,2 proc. w stosunku do marca 2022 roku.

W ciągu ostatniego roku preferencje dla transportu osobistego napędzały sprzedaż przemysłu samochodowego, ale ostatnio pojawiły się pewne oznaki, że popyt może słabnąć.

General Motors w zeszłym miesiącu poinformowało, że od 27 marca zatrzyma na dwa tygodnie fabrykę w stanie Indiana, która produkuje pickupy Chevrolet Silverado i GMC Sierra, aby utrzymać „optymalny poziom zapasów”.

Jak czytamy w raporcie, dostępność nowych pojazdów u sprzedawców detalicznych poprawia się, ale branża wciąż pozostaje ograniczona podażą, co pomaga utrzymać rentowność znacznie powyżej historycznych norm.

Nadal rosną ceny nowych pojazdów. Średnia cena osiągnęła w marcu 45 818 USD, co stanowi zwyżkę o 3,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane