Sprzedaż pojazdów użytkowych w VII spadła o 12,9% m/m i 18,2% r/r

Internet Securities
opublikowano: 05-09-2005, 10:08

Sprzedaż pojazdów użytkowych w Polsce wyniosła w lipcu 2005 roku 3.454 egzemplarze, o 12,9% mniej niż w czerwcu i o 18,2% gorzej niż w lipcu roku ubiegłego, podała w raporcie firma Samar, zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego.

Sprzedaż pojazdów użytkowych w Polsce wyniosła w lipcu 2005 roku 3.454 egzemplarze, o 12,9% mniej niż w czerwcu i o 18,2% gorzej niż w lipcu roku ubiegłego, podała w raporcie firma Samar, zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego.

Wynik liczony od początku roku wyniósł 25.312 sztuk, co oznacza spadek o 5,2%, podał także Samar.

„Co roku w sezonie urlopowym zmniejsza się popyt na samochody dostawcze i ciężarowe (poza nietypowym rokiem 2004), nie dziwi więc fakt, że również w roku bieżącym zanotowano w lipcu spadek sprzedaży i to zarówno w porównaniu do miesiąca poprzedniego, jak i analogicznego z ubiegłego roku” – komentują analitycy Samaru w raporcie.

„Nie zaistniały żadne szczególne okoliczności, które miałyby wpływ na rynek, stąd też bieżąca sprzedaż ukształtowała się na przewidywanym wcześniej poziomie” – czytamy dalej.

Struktura sprzedaży uwzględniająca walory użytkowe pojazdów wskazuje na utrzymującą się znaczną przewagę samochodów dostawczych nad ciężarowymi, odnotowuje Samar.

„Ich sumaryczny udział w rynku (lekkie, średnie i ciężkie) wyniósł na koniec lipca 78,8%, w tym lekkie samochody dostawcze - 33,2%, średnie i ciężkie samochody dostawcze - 45,6%. Udział samochodów ciężarowych wyniósł 21,2%, w tym samochody o dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 16 ton - 5,9%, samochody o dopuszczalnej masie całkowitej 16 ton i więcej - 15,3%” – głosi raport.

Samochody wyprodukowane w Polsce stanowią niemal 25% całości sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Sprzedaż pojazdów użytkowych w VII spadła o 12,9% m/m i 18,2% r/r