Sprzedaż Windows 7 wsparła lepsze od prognoz wyniki Microsoftu

WST, Reuters
opublikowano: 29-01-2010, 07:50

Potentat rynku oprogramowania komputerowego, amerykański Microsoft przebiła oczekiwania analityków odnośnie wyników za drugi kwartał swojego roku obrotowego.

Spółka z Redmond odnotowała aż 60 proc. wzrost zysku, który wyniósł 6,7 mld USD, co w przeliczeniu na akcję daje 74 centy. Rok wcześniej analogiczne wartości wyniosły 4,2 mld i 47 centów. Analitycy ankietowani przez Thomson Reuters zakładali wskaźnik EPS na poziomie 59 centów.

Przychody spółki zwiększyły się o 14 proc. do 19,02 mld USD, wliczając w to 1,71 mld USD przychodów wygenerowanych ze sprzedaży systemu Windows 7, który trafił na rynek w październiku. Nowe „okienka” zapowiadają się na najlepiej sprzedający się produkt firmy, po tym jak rozczarowuje popyt na system Vista, której sprzedaż w ostatnim kwartale zwiększyła się o 15,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane